Noteikti izmēģiniet! Mājās pagatavot zefīru ir ļoti vienkārši un tas patiesi ir tā vērts.
Ja salīdzina ar ābolu-kanēļa zefīru, ķiršu variants, pateicoties skābajām ogām, nav tik salds. Tā kā ķiršiem nav tik daudz pektīna kā āboliem, šajā receptē eksperimentēju un izmantoju Dansukker marmelādes cukuru. Marmelādes cukurs atšķiras no ievārījuma cukura ar pektīna daudzumu - lai iegūtu stingru marmelādi, uz kilogramu ogu nepieciešami tikai 330gr. marmelādes cukura.
Sastāvdaļas:
400 gr. saldēti ķirši (vasarā svaigi, bez kauliņiem)
100 gr. Dansukker marmelādes cukura
300 gr. cukurs
150 ml ūdens
1 olas baltums
8 gr. agar-agars
Ķiršus atlaidinam un sablenderējam biezenī. Liekam katliņā, uzberam 100 gramus marmelādes cukura un pavāram kādas 5-7 minūtes. Atdzesējam un nosveram 250 gramus. Man pāri palika tikai kāda ēdamkarote ķiršu marmelādes.
Lielā miksera traukā ieliekam gatavo ķiršu masu un pievienojam olas baltumu. Trauks ir vajadzīgs krietni liels, jo zefīra masas apjoms beigas sanāk 2 litri. Vislabāk zefīru sakult būtu statīva putotājā, taču ar rokas mikseri arī to var dabūt gatavu, tikai mazliet jāpacenšas un tas nav tik ērti. Saputojam līdz masa kļūst gaišāka.
Mazā trauciņā sajaucam 50 gramus cukura ar 8 gramiem agar-agara.
Katliņā ielejam 150 ml ūdens un ieberam 250 gr. cukura. Liekam uz uguns un, kad temperatūra ir sasniegusi 80°C, lēni berot un nepārtraukti maisot, pievienojam cukuru ar agaru. Vārām līdz 110°C.
Kad sasniegta nepieciešamā temperatūra, slēdzam iekšā putotāju uz vidējiem apgriezieniem un ļoti tievā strūkliņā lejam iekšā karsto sīrupu. Putojam līdz masa kļūst pietiekami stingra un veido cepuri, kad izņemam putojamo slotiņu.
Ļaujam nedaudz padzist un liekam konditorejas maisā ar 10 mm lielu zvaigznes uzgali. Izklājam pergamenta papīru un izspiežam rozītes.
Noliekam malā un ļaujam zefīram apžūt kādas 12 -24h . Gatavošanās laiks būs atkarīgs no tā, cik stiprs ir agar-agars, cik stingri ir saputota masa un kāds ir gaisa mitrums telpā, kur zefīrs tiek žāvēts.
Apberam ar pūdercukuru, pēc tam nopurinam visu lieko, savienojam pusītes un mielojamies!
Uzglabājam slēgtā traukā vai papīra maisiņā (istabas temperatūrā). Man vislabāk zefīrs garšo trešajā dienā, kad tas kļuvis nedaudz sausāks un poraināks :)
Lai gards, ka nenoēsties!
Izskatās fantastiski labi! :) Noteikti nomēģināšu.
ReplyDeleteKur var nopirkt to agar-agaru?
Mājās gatavots zefīrs patiesi ļoti labs un gatavošanas vērts.
DeleteAgar-agaru var meklēt bio/eko veikalos. Es pirku internetveikalā kliko.lv
Lai izdodas!
Sveiki!
ReplyDeleteMan ir jautājums tāds, vai to olas baltumu saputo, pirms samaisa ar biezeni?
Paldies,
Miķelis
Olas baltumu puto kopā ar augļu/ogu biezeni, līdz masa ir kļuvusi gaišāka un daudz apjomīgāka.
DeleteSkaidrs, pladies :-)
ReplyDeleteVēl pēdējais jautājums.
Vai agar-agar var aizstāt ar želatīnu - un tādā gadijumā ar cik daudz?
Pasakainas bildes!
ReplyDelete